Зимске службе на терену

Температура око нуле и снег који од јутрос  појачано пада на територији кулске општине,  разлог су да возачи буду додатно опрезни, возе спорије и вожњу прилагоде временским условима. Захваљујући ангажовању запослених у кулском пункту „Бачкапут“, који одржавају магистралне и регионалне путеве, као и запосленима у кулском „Комуналцу“, који одржавају локалне и некатегорисане путеве, путеви у нашој општини су проходни.

Према речима одговорних у ЈКП „Комуналац“, за интервенције на путевима обезбеђено је 14 тона соли и 80 тона ризле, а на уклањању снега са путева, ангажовано је десет радних машина.

Напомиње се да на појединим локалним путним правцима има угаженог снега, па се стога возачима саветује опрез и прилагођавање брзине кретања условима на путу.

Извор: Општина Кула